Kategorie
Tagi
Wybrane produkty z naszej oferty
Air Optix plus HydraGlyde 6 szt.
Air Optix plus HydraGlyde 6 szt.
92,90 zł
op.
Proclear 3 szt.
Proclear 3 szt.
39,90 zł
op.
Air Optix Night&Day Aqua 3 szt.
Air Optix Night&Day Aqua 3 szt.
84,90 zł
op.
MyDay Toric 30 szt.
MyDay Toric 30 szt.
104,90 zł
op.
1 Day Acuvue Define 30 szt.
1 Day Acuvue Define 30 szt.
78,90 zł
op.
Air Optix Aqua 3 szt.
Air Optix Aqua 3 szt.
54,90 zł
op.
Biofinity 3 szt.
Biofinity 3 szt.
54,90 zł
op.
Air Optix Aqua for Astigmatism 3 szt.
Air Optix Aqua for Astigmatism 3 szt.
69,90 zł
op.
Air Optix plus HydraGlyde 3 szt.
Air Optix plus HydraGlyde 3 szt.
63,90 zł
op.
Refine One Step 60ml
Refine One Step 60ml
10,90 zł
op.
Refine One Step 360ml
Refine One Step 360ml
39,90 zł
op.
(d)oceniają nas


Prawo jazdy a soczewki kontaktowe 0

Udając się na badania wzroku związane z prawem jazdy, należy udać się do specjalisty, który posiada uprawnienia i nawet samemu dopilnować faktu, że przyszłościowo będziemy korzystać z korekcji okularowej i soczewkami kontaktowymi. Wtedy specjalista wpisuje odpowiedni kod na zaświadczeniu.

Do polskiego prawa wprowadziła to unij­na Dyrektywa Rady z 29 lipca 1991 r. w sprawie praw jazdy (91/439/EWG). Kod 01.01 oznacza, że kierowca musi jeździć w okularach, kod 01.02 to zalecenie noszenia soczewek kontakto­wych. Jest też kod 01.06 – okulary lub szkła kontaktowe. Ten kod jest najwygodniejszy, bo z nim kierowca może stosować zamiennie okulary lub soczewki. Problem w tym, że wielu kie­rowców ma wpisany kod 01.01, czyli mogą jeździć wyłącznie w okularach, a za jazdę w soczewkach grozi im mandat. Nie ma tutaj sensu tłumaczenie, że korzystacie aktualnie z soczewek tylko wcześniejsze zainteresowanie się tym faktem.

czytaj całość »
Pielęgnacja soczewek kontaktowych 1

Jedynym sposobem na to, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia infekcji przy noszeniu soczewek kontaktowych i bezpiecznie je nosić, jest właściwa pielęgnacja i stosowanie się do zaleceń specjalisty. Szczególnie istotnym krokiem jest czyszczenie przez „pocieranie i spłukiwanie”, ograniczenie kontaktu soczewek z wodą oraz nieprzenaszanie soczewek.
Ryzyko wystąpienia infekcji zależne jest w pewnym stopniu także od rodzaju noszonych soczewek. Najbezpieczniejsze pod tym względem są jednodniowe soczewki jednorazowe.

czytaj całość »
Jak zakładać, zdejmować i pielęgnować soczewki kontaktowe? 0

Na tych filmach przygotowanych przez firmę CooperVision, dowiesz się jakich zasad należy przestrzegać podczas korzystania z jednodniowych lub miesięcznych soczewek miesięcznych. Dowiesz się jaka jest prawidłowa kolejność, co wolno a czego nie przy soczewkach kontaktowych oraz instrukcję zakładania i zdejmowania soczewek krok po kroku...

czytaj całość »
Korzyści wynikające z noszenia soczewek kontaktowych 0

Korzyści płynące ze stosowania soczewek kontaktowych systematycznej wymiany są szczególnie istotne w przypadku młodych ludzi żyjących aktywnie i w ciągłym pośpiechu. Dzięki systematycznej wymianie soczewki pozostają zawsze czyste i bez osadów gromadzących się na ich powierzchni. A czyste soczewki oznaczają lepszy komfort i jakość widzenia dla pacjenta, a także dbanie o zdrowie oczu. Systematyczna wymiana zmniejsza ryzyko powstania alergii i innych komplikacji, które mogą powstać w wyniku noszenia soczewek kontaktowych. Poza tym, zapasowe soczewki są łatwo dostępne, a koszt wymiany soczewek w przypadku zgubienia lub uszkodzenia noszonej pary jest stosunkowo niewysoki w porównaniu z innymi soczewkami.

czytaj całość »
Pięć zasad właściwego podejścia 0

Pięć najważniejszych rzeczy, jakie należy wiedzieć o pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Należy pamiętać, że to specjalista który aplikuje soczewki kontaktowe jest odpowiedzialny za przekazanie rzetelnej informacji odnośnie użytkowania soczewek kontaktowych. Jest on osobą pierwszego kontaktu w razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości, dyskomfortu itp. Nic – żadne forum dyskusyjne, żaden znajomy, kolega, koleżanka, przyjaciele, którzy noszą soczewki kontaktowe. Pamiętajcie, że soczewki to dobre uzupełnienie korekcji okularowej i korzystanie z nich w rozsądny i zdrowy sposób podpierając je regularnymi wizytami kontrolnymi pozwoli długo cieszyć się ze swobody dobrego widzenia.

czytaj całość »
Soczewki kontaktowe - fakty i mity 1

Na temat soczewek kontaktowych krąży wiele mitów i niejasności. Ten artykuł ma na celu obalenie powszechnie powtarzalnych mitów związanych z soczewkami kontaktowymi. Jeżeli nasuną się jakieś pytania po przeczytaniu tego artykułu, możesz zwrócić się do swojego specjalisty. To Ty zadecydujesz czy chcesz w przyszłości nosić soczewki kontaktowe.

czytaj całość »

NEWSLETTER

NEWSLETTER
Zapisz się...
Chcesz otrzymywać nasz newsletter? Podaj nam swój adres e-mail, będziesz otrzymywać informacje o nowościach, promocjach z naszego sklepu.
do góry
Bestsellery
bestseller
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl