Producenci
Profilaktyka wzroku

 

 
 
  

Twoje oczy są bezcenne – nie wystawiaj ich na ryzyko.
W każdym z nas dochodzi do zmian w całym okresie życia, bardzo ważną czynnością jest również profilaktyka wzroku. Często zmiany zachodzące w oku są nieodczuwalne dla osoby. To co czujemy lub obserwujemy np.: pieczenie, swędzenie, zmęczenie, znużenie, zaczerwienienie jest już stanem obronnym oka.
 

Warto swój wzrok sprawdzać regularnie pod kątem:
- stanu przedniego odcinka oka,
- badania wzroku,
- badania ciśnienia,
- badania dna oka,
 

Osoby korzystające z soczewek kontaktowych bardziej narażone są na zmiany, jakie mogą się dokonać w oku, dlatego szczególnie ważne jest wykonywanie regularnych wizyt kontrolnych u specjalisty: okulisty oraz optometrysty.
 

Soczewki kontaktowe muszą zostać dobrane i przepisane przez specjalistę: okulistę lub optometrystę.
 
Oczy wszystkich z nas trochę się różnią - kształtami i wielkością. Dlatego też ważne jest, by nosić soczewki dobrane odpowiednio do wielkości i kształtu oka. Pożyczanie soczewek lub kupowanie ich bez doboru, może doprowadzić do poważnych schorzeń okulistycznych.
 
Nawet jeśli nosisz soczewki kontaktowe od lat, powinieneś regularnie przeprowadzać badania kontrolne u specjalisty, aby sprawdzić, czy są one nadal odpowiednie i aby zbadać stan Twoich oczu. Rekomendujemy regularne badania kontrolne, zgodnie z zaleceniem okulisty. Regularne badania pozwolą wykryć zmiany wad wzroku i ewentualne, nie zauważone dotąd problemy.
 
Każdą zmianę soczewek: firmy, modelu należy ustalać w gabinecie podczas konsultacji ze swoim specjalistą kontaktologiem (lekarzem okulistą lub optometrystą). Soczewki, nawet jeżeli posiadają tą samą krzywiznę, średnicę będą zachowywały się inaczej na oku, ze względu na materiał z którego są wykonane. Zdarzać się może również utrata lub fluktuacja ostrego, komfortowego widzenia ze względu na różne konstrukcje nie wynikające z błędów fabrycznych. Brak odczuwalnego dyskomfortu nie oznacza, że wszystko jest w porządku i przebiega bezproblemowo. Wiele powikłań związanych z noszeniem soczewek kontaktowych nie są odczuwalne w początkowym stadium. Dopiero gdy stan jest już w zaawansowanym stopniu. Dlatego tak ważne są wizyty kontrolne pod okiem specjalistów aplikujących soczewki kontaktowe.
 
Nie zalecamy samodzielnej zmiany przepisanych soczewek, ich parametrów, modeli, producentów - skutkować to może różnymi opisanymi wyżej objawami. 
 
Użytkownicy wszystkich typów soczewek konataktowych (również kolorowych bez mocy) powinni stawiać się regularnie na wizyty kontrolne u swojego specjalisty nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy!
 
 
 

 

do góry
Bestsellery
bestseller
Przejdź do porównywarki
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl